Ósma edycja UX Poland już wkrótce!

czwartek, 5 października 2017

Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu produktów i usług? Jak wdrażać użyteczne interfejsy w nowych technologiach, by ulepszać ich funkcjonalność i poprawiać wrażenia użytkowników? „New interfaces, new interactions” – to temat przewodni tegorocznej edycji UX Poland.

W ostatnim czasie rozwinęło się wiele nowych kanałów kontaktu z użytkownikami – VR & AR, interfejsy głosowe, sztuczna inteligencja i boty, a nawet powiadomienia push w urządzeniach mobilnych. Każde nowe narzędzie to kolejne wyzwanie dla projektantów interakcji. Bo już nie o samą komunikację chodzi, ale o zmieniające się nawyki i zachowania użytkowników, a to wpływa na intuicyjność i przejrzystość tworzonych produktów i ekranów.

Na scenie UX Poland zobaczymy więc ekspertów user experience z największych światowych firm takich jak Google, Adobe, Lego, Cooper, Frog Design czy IBM. Konferencję otworzy pionier trendu user experience – Alan Cooper, nazywany w środowisku projektantów „ojcem Visual Basic”. Na zakończenie z kolei będziemy mogli posłuchać Marcina Tredera, twórcę światowej klasy kompleksowego narzędzia dla projektantów – UX Pin. Trzecią gwiazdą konferencji będzie Matthew Luhn z Pixara – ekspert od budowania historii w oparciu o analizę danych, twórca takich hitów jak „Toy Story”, „Gdzie jest Nemo”, „Potwory i spółka”, „Auta” czy „Ratatouille”.

Konferencja UX Poland – jedno z największych wydarzeń dla projektantów interakcji – potrwa od 11 do 13 października w Warszawie. Więcej informacji na stronie: : https://www.uxpoland.com/.