I edycja Maratonu Analizy Danych

środa, 18 kwietnia 2018

Już 26 i 27 maja  w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja Maratonu Analizy Danych. Jest to inicjatywa autorstwa Studenckiego Koła Naukowego Data Science Management działającego w Szkole Głównej Handlowej.

Wydarzenie jest połączeniem dwudziestoczterogodzinnego hackatonu oraz serii wykładów skoncentrowanych na tematyce zaawansowanej analizy danych (data science).

Uczestnicy dobrani w drużyny, spróbują rozwiązać realne problemy dotyczące polskich miast bazując na danych pozyskanych ze źródeł publicznych oraz od firm.

? Z naszej perspektywy, osób zainteresowanych analizą danych, a przede wszystkim jej zastosowaniem, wydało się niepokojącym, iż Polska, kraj z takim bogactwem w postaci uzdolnionych naukowców oraz studentów nadal nie wykorzystuje potencjału drzemiącego w danych.?

Miłosz Szyński, koordynator projektu Maraton Analizy Danych

Najciekawsze analizy zostaną zidentyfikowane przez jury składające się z ekspertów ze świata naukowego oraz biznesu.

Maraton Analizy Danych oprócz rozwiązania realnych problemów, ma na celu integrację studentów reprezentujących świat naukowy z firmami z branży analizy danych. Z tego względu, w trakcie wydarzenia obecne będą firmy partnerskie takie jak Nethone czy Daftcode.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich studentów polskich i zagranicznych uczelni, a liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy rozpoczynają się 16 kwietnia i potrwają do początku maja. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.maratonanalizydanych.pl