Koduj w chmurze!

piątek, 9 marca 2018

W czwartek 22 marca o godz. 18:30 będzie można dowiedzieć się więcej na temat Cloud Computing. Firma Sharpeo od lipca 2017 organizuje serię bezpłatnych wydarzeń Fire Talk. Spotkania poświęcone są nowym technologiom, eksperci IT ze wszystkich obszarów przekazują swoją wiedzę i zachęcają do dyskusji.

Najbliższe wydarzenie nosi nazwę Fire Talk ? Jak odnaleźć się w chmurze? Uczestnicy dowiedzą się jakie mamy rodzaje chmur, co wyróżnia największych dostawców i jak najlepiej rozwijać swoje chmurowe kompetencje. Poruszona zostanie również kwestia DevOps w kontekście chmury.

Konferencja będzie podzielona na dwie części. Podczas pierwszej z nich, prelegenci przedstawią krótkie prezentacje, w których wyjaśnią pojęcie chmury obliczeniowej. Osoby, które nie do końca wiedzą, czym ona jest i jak z niej korzystać będą mogły dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat. W drugiej części odbędzie się panel dyskusyjny, który będzie koordynował CEO Sharpeo ? Cezary Woszczyk. Po części oficjalnej uczestnicy podczas sesji networkingowej będą mogli bliżej poznać speakerów i dopytać o interesujące ich kwestie. Jest to również doskonała okazja do tego, aby wyrwać się od codziennych obowiązków i poznać inne osoby z branży.

 

Większość współczesnych aplikacji jest realizowanych w oparciu o rozwiązania chmurowe, dlatego tak ważne jest bycie na bieżąco z najnowszymi trendami. Chcemy przybliżyć jakie są możliwości i jak podejmować świadome decyzje w czasie wyboru i projektowania rozwiązań. Chcemy rozmawiać z osobami, które mogę się dzielić swoimi doświadczeniami ze zrealizowanych projektów –  mówi CEO Sharpeo Cezary Woszczyk

 

Prelegentami wydarzenia będą:

Piotr Kalinowski ? programista od 2013 roku, absolwent Informatyki na Politechnice Warszawskiej. Obecnie związany z różnymi technologiami dookoła chmury publicznej. Autor bloga sciezkaprogramisty.pl, na którym porusza różne tematy związane z branżą,

Włodek Bielski – doświadczony architekt rozwiązań analitycznych, z ponad 10-letnim doświadczeniem w branżach FMCG, Retail i E-Commerce. Od 2014 rozwija projekty związane z chmurą publiczną oraz Big Data. Obecnie niezależny konsultant w zakresie analityki biznesowej i Cloud BI. Posiadacz licznych certyfikacji, w tym Azure Solutions Architect, AWS Certified Solutions Architect oraz Google Cloud Architect.

Tomasz Stachlewski – architekt systemów chmurowych w Amazon Web Services. Na co dzień doradza klientom w tworzeniu architektur systemów, które mają zostać zmigrowane lub utworzone w chmurze AWS i w pełni wykorzystywać możliwości jakie niesie ze sobą chmura. Doradza wielu wiodącym firmom (począwszy od startupów po korporacje) z różnych branż tj. IT, telekomunikacja, finanse i inne. Prowadzi szkolenia dla polskich i zagranicznych partnerów podczas których przekazuje w jaki sposób firmy powinny korzystać z chmury, jak powinna wyglądać ich droga z tradycyjnej infrastruktury do infrastruktury chmurowej, aby zmaksymalizować korzyści z tego płynące.

 

Spotkanie jest otwarte, aby wziąć w nim udział wystarczy tylko zarejestrować się za pomocą formularza na stronie internetowej: http://sharpeo.com/fire-talk.

Dołącz również do wydarzenia na portalu Facebook, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami https://www.facebook.com/events/186304962142991/