Konferencja Blockchain Connect – Daniel Jeffries o scentralizowaniu kryptowalut

poniedziałek, 29 stycznia 2018
Daniel Jeffries, ekspert i wizjoner, którego artykuły o rozproszonych rejestrach czytało miliony ludzi z całego świata, swoją prelekcją otworzył największą polską konferencję poświęconą technologii blockchain ?
Blockchain Connect Warsaw 2018. Jego zdaniem blockchain to wynalazek na miarę prasy Gutenberga, jednak wciąż znajduje się na wczesnym etapie rozwoju.

 

? Druk okazał się fenomenem, ponieważ zdemokratyzował dostęp do informacji, co doprowadziło do transformacji w społeczeństwie. Dziś na naszych oczach rozwija się technologia, która niesie podobny potencjał. Nie koloryzuję mówiąc, że blockchain to największy wynalazek ostatnich 500 lat
?powiedział Daniel Jeffries podczas konferencji Blockchain Connect 2018.

 

Ekspert w dziedzinie technologii rozproszonych rejestrów, którego publikacji czytało miliony ludzi z całego świata, ma smutną wiadomość dla ideologów kryptowalut, przekonanych, że scentralizowane cyfrowe waluty są herezją i nigdy nie nabiorą na znaczeniu.
Jednak to nie kryptowalutach, ale możliwości, jakie daje wciąż mało zrozumiana technologia, która umożliwiła m.in. powstanie bitcoina, są głównym tematem konferencji.
– Blockchain przemodeluje nasze społeczeństwo, to tylko kwestia czasu. Zmieni sposób w jaki robimy biznes, głosujemy, zawieramy umowy, a nawet robimy zakupy. Ta technologia daje niespotykane dotąd transparentność i poziom cyberbezpieczeństwa, ale najważniejsze jest to, że za jej sprawą może nastać koniec dominacji ludzi uprzywilejowanych. To będzie rewolucja równych szans ? twierdzi Krzysztof Gagacki z IOVO.io, polskiego startupu dedykowanego decentralizacji i demokratyzacji dostępu do danych osobistych oraz powstających na ich bazie wyników scoringowych.
Blockchain to tzw. rozproszony rejestr. W dużym uproszczeniu coś raz w nim zakodowane pozostaje na wieczność, a tego zapisu nie da się usunąć ani go sfałszować. Wszystko dzięki temu, że technologia zapisuje te same informacje u wszystkich uczestników systemu.
Dodatkowo każda zmiana zatwierdzana jest według określonych reguł, które muszą zgadzać się z kodem innych rejestrów. Nie można więc podrobić informacji, włamując się tylko do jednego z elementów systemu. Dzięki temu można je błyskawicznie odtworzyć!