?bankITup – Dane rządzą!? – Hackathon Banku Zachodniego WBK już 14 kwietnia!

wtorek, 10 kwietnia 2018

14 kwietnia Bank Zachodni WBK już po raz drugi organizuje we Wrocławiu ogólnopolski konkurs programistyczny.

Tym razem tematyką Hackathonu jest wykorzystanie ?open data?, a łączna pula nagród wynosi czterdzieści trzy tysiące złotych.

Tegoroczna edycja składa się z 2 etapów. W I etapie zadaniem uczestników podczas 26-godzinnego wydarzenia jest zaprojektowanie narzędzia, modelu lub algorytmu, który pozwoli identyfikować spółki z największym potencjałem rozwojowym i inwestycyjnym. Rozwiązanie powinno powstać w oparciu o ?open data?, czyli otwarte dane, dostępne w Internecie. Przykładowymi zgłoszeniami mogą być koncepcje oparte na analizie sentymentu firm i ich produktów na podstawie danych z mediów społecznościowych, lub te wykorzystując dane z OpenStreetMap.

W I etapie przewidziano nagrody o łącznej wartości 18 tys. zł. Inspiracją dla zespołów mogą być materiały znajdujące się na oficjalnej stronie Hackathonu.

Co najmniej trzech Finalistów I etapu, których projekty zostaną docenione przez Jury, w II etapie będzie kontynuować pracę nad rozwojem swoich rozwiązań – pod czujnym okiem Mentorów z BZ WBK. Zwycięska drużyna otrzyma 25 tys. złotych oraz możliwość dalszej współpracy z Bankiem.

Udział w Hackathonie mogą wziąć wszyscy pasjonaci wykorzystania ?open data? i nowych technologii, programiści oraz graficy z całej Polski. Hackathon ?bankITup – Dane rządzą!? rozpocznie się 14 kwietnia 2018 roku w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej (ul. Hoene-Wrońskiego 10).

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie: www.bankitup2018.challengerocket.com